Terapevtski programi – individualna, partnerska in družinska terapija
Terapevtski programi vključujejo individualno, partnersko ter družinsko terapijo. V odnosih lahko doživljamo vir sreče in zadovoljstva, lahko nas pa najgloblje ranijo in nam povzročajo bolečino in trpljenje. Stiska je lahko tudi intenzivni klic telesa, da si prisluhnemo in poskrbimo zase ter bolj srečno zaživimo. Ko je stresorjev preveč, ali pa so zelo intenzivni, in jih v odnosih z bližnjimi ne moremo več predelati, je zelo pomembno, da si poiščemo strokovno terapevtsko pomoč. Skozi terapevtski proces se v varnem odnosu predelujejo boleči spomini in nerazrešene čustvene vsebine, ki nas ovirajo v vsakdanjem življenju. Preko pogovorov se z besedami izrazi stiska in čutenje, odkrivajo se nezavedni izvori težav ter njihov vpliv na sedanjost.
Ko odložimo staro prtljago, lažje sprejmemo odgovornost zase, izboljša se samopodoba ter kakovost odnosov, kar pripomore k boljši kakovosti življenja in zdravja.
Terapija je namenjena posameznikom, parom in družinam, ki imajo:
- željo po osebnostnem razvoju in duševni rasti,
- težave s komunikacijo v družini, v partnerskem odnosu, s prijatelji, v šoli, na delovnem mestu …
- slabo samopodobo: spremljajo jih občutki nevrednosti, nesposobnosti, nemoči in strahu,
- težave v partnerskem odnosu: kronični konflikti, čustvena hladnost, odtujenost, nezvestoba, nasilje …
- težave v odnosu z otroki: otroci so nemirni, ne morejo spati, se zapirajo vase, imajo težave v šoli, zavračajo hrano, pogosto bruhajo, so agresivni …
- čustvene stiske, ki so posledice čustvene, fizične, spolne in/ali ekonomske zlorabe,
- težave z odvisnostjo: substance, alkohol, droge, motnje hranjenja, samopoškodbe, odnosi, delo…
- duševne stiske: tesnobne motnje, poporodna depresija, depresija,
- soočanja z življenjskimi izzivi: odhod od doma, nosečnost, prihod otroka, osamljenost, smrt v družini, mobing, izguba službe, ločitev…
Način terapevtskega dela
Terapevtsko delo poteka po inovativnem relacijskem družinskem modelu terapije. Terapija temelji na globinskem preoblikovanju medgeneracijskih vzorcev mišljenja, čutenja ter vedenja v intimnih pa tudi drugih odnosih, kar vodi v izboljšanje samopodobe, kakovosti odnosov, življenja in zdravja.
Terapevtska srečanja potekajo po načelih in principih svetovalnega terapevtskega dela, v skladu z etičnim kodeksom za področje socialnega varstva in po načelih Etičnega kodeksa Združenja zakonskih in družinskih terapevtov Slovenije, kjer je na prvem mestu dobrobit klientov.
Terapevtsko pomoč nudijo usposobljeni terapevti, ki so opravili podiplomski študij na Univerzi v Ljubljani. Delo terapevtov redno spremljajo supervizorji.
Vse informacije, pridobljene po e-pošti, telefonu ter na terapevtskih srečanjih, se varujejo v skladu z Zakonom o varstvu osebnih podatkov (Ur. l. RS, št. 86/2004).
Terapevtska srečanja
Terapevtska srečanja potekajo enkrat tedensko 50 minut (po potrebi lahko partnerska in družinska terapija traja 100 min). Vključujejo se lahko posamezniki, pari ali cela družina. Pri stiskah mladoletnih otrok je potrebna prisotnost vsaj enega od staršev. Terapevtski proces obsega svetovalni razgovor in dvanajst terapevtskih srečanj. Po potrebi se lahko terapevtski proces enkrat ali večkrat ponovi. Psihoterapija ni možna s klientom, ki je pod vplivom močnih zdravil ali pod vplivom alkohola, drog. Pogoj za vključitev v terapijo je prostovoljna odločitev posameznika in zmožnost rednega prihajanja na terapevtski proces.
Vključitev v terapijo
Pokličite številko 041/924-078 in pustite sporočilo v telefonskem predalu, ali nam pišite na elektronski naslov: pvita@siol.com
Takoj, ko bo mogoče, vas bomo poklicali ali vam odpisali.